Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? 2021 YÖK ile Bahar dönemi için üniversitelerin açılış tarihi belli oldu mu?

Milyonlarca üniversite öğrencisi üniversitelerin açılacağı tarih ile ilgili sorgulamalar yapıyor. Geçen seneden itibaren uzaktan eğitim gören lisans ve önlisans öğrencileri üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak sorusuna yanıt aranırken gözler YÖK’ten gelecek son durum açıklamasına çevrildi. Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığı görüşlerine göre üniversitelerde teorik eğitimler çevrim içi yapılıyor, uygulamalı eğitimler ise yüz yüze işleniyor. Bu konuya yönelik peş peşe açıklamalar gelmişti. Üniversitelerdeki son durum merak edilirken Yüksek Öğretim Kurumu’ndan gelen son dakika açıklamaları gündemdeki yerini koruyor.

Üniversitelerin açılacağı tarih son günlerde gündeme gelen konular arasında yer alıyor. Mart ayı normalleşme süreci devam ederken milyonlarca öğrenci gözlerini üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun yanıtına çevriliyor Konuyla ilgili olarak YÖK ve Sağlık Bakanlığı’nın görüşmeleri sonucunda teorik ve uygulamalı olmak üzere iki ayrı planlama yapılmıştı. İşte 2021 Üniversitelerdeki son durum detayları…

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Önlisans ve lisans öğrencilerinin gündeminde üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili son gelişmeler bulunuyor. Son olarak Sağlık Bakanlığı görüşlerine göre üniversitelerde teorik eğitimler çevrim içi yapılıyor, uygulamalı eğitimler ise yüz yüze işleniyorken üniversitelerdeki son durum şöyle;

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

İşte YÖK Başkanı Saraç’ın o açıklamaları;

Uygulamalı eğitimlerin yüksek tedbirlerle yüz yüze yapılabileceğini açıklayan Yükseköğretim Kurulu, teorik eğitimlerin ise Sağlık Bakanlığı görüşleri doğrultusunda mümkün olduğunca çevrimiçi olacak.

……………………………………………………………………………………………………………………………Bu haber Milliyet Gazetesinden alınmıştır.

7/24 İHBAR HATTI
7/24 İHBAR HATTI
7/24 İHBAR HATTI